Pess BIO-spot on

pess-bio-spot-on

Ocena
(0)
Zamienniki
Bob Martin Spot-on
Czas działania przeciwkleszczowego
do 3 tygodni
Sposób działania
Biobójcze, Fizyczne, Odstraszające (repelenty)
Kategoria
Mieszane
Gatunki zwierząt
Kot, Pies
Substancje czynne
Dimetikon, Geraniol (olejek geraniowy)
Cena

Przeznaczenie

Płynny preparat pielęgnacyjno-ochronny w formie kropli (spot on) dla psów i kotów. Posiada doskonałe właściwości pielęgnacyjne oraz wzmocnione działanie ochronne przeciwko pchłom i kleszczom. Zawiera naturalny olejek geraniowy (Geranium, Pelargonium) oraz dimetikon, który w sposób mechaniczny unieszkodliwia pchły i kleszcze.

Preparat posiada doskonałe właściwości pielęgnacyjne, nadaje sierści wspaniały wygląd, wygładza, zapobiega plątaniu i elektryzowaniu się włosa. Główny składnik preparatu dimetikon oprócz świetnych właściwości pielęgnacyjnych stanowi skuteczną fizyczną łapkę na owady, które już znajdują się na zwierzęciu. Olej oblepia insekta tym samym blokując jego podstawowe funkcje życiowe, następuje unieruchomienie owada, jego odwodnienie i zasuszenie. Działa na osobniki dorosłe jak również na ich jaja i larwy, owady nie uodparniają się na jego działanie. Olejek geraniowy pozostawia przyjemny zapach, który dodatkowo chroni zwierzę przed atakiem owadów (komary, wszy, pchły, kleszcze).

Produkt może być stosowany u zwierząt od 3 miesiąca życia, zwierząt starszych, ciężarnych, karmiących oraz mających bliski kontakt z dziećmi.

Produkt pielęgnacyjny dla zwierząt. Produkt do stosowania zewnętrznego na skórę,  zgodnie z przeznaczeniem.

Właściwość Wartość
Opakowanie
  • dla kotów i małych psów (max. 10kg) opakowanie zawiera 4 pipety po 1g
  • dla średnich i dużych psów (10-20kg) opakowanie zawiera 4 pipety po 2 g
  • dla większych zwierząt stosować proporcjonalnie większą dawkę preparatu (1, 2, 3 tubki)
Trwałość w opakowaniu 3 lata
Czas działania Działanie ochronne – po 24 godz. od aplikacji,  utrzymanie ochrony – aplikować preparat co ok. 3 tygodnie, efekt działania uzależniony jest od warunków pogodowych i środowiskowych i może ulec skróceniu. Umycie zwierzęcia znosi działanie preparatu. Aplikację należy powtórzyć.

Sposób użycia

Zaleca się aby przed właściwym użyciem preparatu wykonać test uczuleniowy poprzez zaaplikowanie 1 kropli na skórę zwierzęcia i sprawdzenie po ok. godzinie czy nie wystąpiło jakiekolwiek zaczerwienienie. Jeżeli produkt jest dobrze tolerowany przez zwierzę można zaaplikować całą pipetę.
1. Wstrząśnij pipetę przed otwarciem i przekręć zatyczkę w celu usunięcia końcówki zamknięcia pipety.
2. Aplikuj preparat bezpośrednio na skórę (użyj jednej lub więcej pipet w zależności od wielkości zwierzęcia). Rozchyl sierść
i nakrapiaj na skórę od szyi do ogona, wzdłuż tułowia. U kotów większą część preparatu należy zaaplikować na: szyi, pomiędzy łopatkami do środkowej części tułowia aby uniknąć wylizania. Należy zużyć całą pipetę. Po aplikacji preparatu umyć ręce.

Najnowsze informacje znajdziesz na stronie producenta
Ostatnia aktualizacja: 1 stycznia 2018