Blog

3 postów

Kleszcze lubią miasta! Już wiemy, gdzie je spotykamy

Czy trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, żeby przeżyć wątpliwej jakości przygodę z krwiożerczym pajęczakiem? Dla wielu nie będzie zaskoczeniem, że nie. Zrobiliśmy swoje statystyki na ten temat i po przeanalizowaniu wszystkich Waszych raportów o kleszczach okazuje się, że najwięcej z nich (ponad 49%) znaleźliście na terenach miejskich o dużym udziale Read More »

Czy kleszcze przenoszą koronawirusa?

Niejeden z was zastanawiał się, czy kleszcze mogą przenosić koronawirusa, dlatego postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Zacznijmy od tego, że koronawirusy rozprzestrzeniają się tylko drogą kropelkową między ludźmi. Kleszcze na szczęście nie potrafią ani kichać, ani kaszleć. Mogą nas zakazić patogenami przenoszonymi przez krew, do których koronawirusy się nie zaliczają. Read More »

Kleszcze w zimie? Niestety coraz więcej

Ciepłe zimy niosą za sobą konsekwencje w postaci aktywności kleszczy w miesiącach, gdy kiedyś było to nie do pomyślenia. W takich wysokich temperach czują się jak na wiosnę, gdy przypada ich początek i szczyt aktywności. Na naszej mapie kleszczy pierwszy raport o kleszczu pojawił się już w styczniu, i pojawiają Read More »