NexGard


Zamienniki
brak
Czas działania przeciwkleszczowego
do 1 miesięcy
Sposób działania
Biobójcze, Chemiczne
Kategoria
Syntetyczne
Gatunki zwierząt
Pies
Substancje czynne
Afoksolaner
Cena
(preparat dostępny tylko u lek.wet.)
Sprawdź inne polecane produkty dostępne online:

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u psów

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u psów. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych.

Najnowsze informacje znajdziesz na stronie producenta https://nexgardfordogs.com/
Ulotka: https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2014/20140211127740/anx_127740_pl.pdf
Ostatnia aktualizacja: 10 września 2018