NexGard

nexgard

Proszę czekać...
Zamienniki
brak
Czas działania przeciwkleszczowego
do 1 miesięcy
Sposób działania
Biobójcze, Chemiczne
Kategoria
Syntetyczne
Gatunki zwierząt
Pies
Substancje czynne
Afoksolaner
Substancje pomocnicze
b/d
Cena

Nexgard to preparat o działaniu leczniczym i zapobiegającym infestacji pcheł i kleszczy oraz alergicznemu pchlemu zapaleniu skóry u psów

Skład Nexgard:

Substancja czynna: afoksolaner.

Właściwości:

Nexgard bazuje na aktywności afoksolaneru, który zabija pchły i kleszcze, gdy spożyły one krew zwierzęcia, poprzez działanie na ich układ nerwowy. Lek Nexgard powoduje niekontrolowaną aktywność układu nerwowego, co prowadzi do paraliżu i śmierci pcheł oraz kleszczy. Co ważne, eliminuje pchły, jeszcze zanim są one w stanie złożyć jaja, dzięki czemu pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się pasożytów w otoczeniu psa.

Przeznaczenie:

Lek weterynaryjny w formie tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany w zwalczaniu infestacji pchłami i kleszczami u psów. oraz w ramach zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (reakcji alergicznej wywołanej ugryzieniami pcheł).

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na brak dostępnych danych, zastosowanie produktu u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub psów o masie ciała niższej niż 2 kg. oraz suk w ciąży i karmiących młode jest możliwe wyłącznie po ocenie stosunku korzyści do ryzyka dokonanej przez lekarza weterynarii.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą występować umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego (wymioty, biegunka), świąd, ospałość lub brak apetytu. Objawy te są zwykle ograniczone i szybko przemijające. Pasożyty muszą rozpocząć pożywianie się na gospodarzu aby ulec ekspozycji na afoxolaner, dlatego też nie można wykluczyć możliwości transmisji odpasożytniczych chorób zakaźnych.

Dawkowanie:

Podawać psu po 1 tabletce w miesięcznych odstępach, w okresach zagrożenia inwazją pcheł i/lub kleszczy, w oparciu o sytuację epidemiologiczną. Jeśli zwierzę nie przyjmuje tabletek bezpośrednio można je podawać wraz z pokarmem.

Najnowsze informacje znajdziesz na stronie producenta https://nexgardfordogs.com/
Ulotka: https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2014/20140211127740/anx_127740_pl.pdf
Ostatnia aktualizacja: 10 września 2018